Последният в класирането на Първа лига - Спартак (Варна), се превърна в първия тим, осигурил си място на осминафиналите за Купата на страната.

Това се случи след победа с 2:0 срещу втородивизионния Струмска слава в Радомир.

Предвид факта, че тим от средата на Втора лига посреща последния в елита, имаше очаквания, че това може да е един от двубоите с изненадващо резултат, но той не се получи.

Спартак вкара по гол и в двете полувремена, за да продължи напред.

През първата част Божидар Васев откри в 25-ата минута, докато Родни Антуи затвърди страхотната си форма в напоследък с попадение в 53-ата минута, което реши изхода от сблъсъка.

Така Спартак се прибира с усмивки към Варна, където след 11 дни ще посрещне победителя от мача между Чавдар (Етрополе) и Пирин (Благоевград).