Арда и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в любопитен мач от последния 26-и кръг от редовния сезон в Първа лига.

Равенството остави двата отбора съответно на десето и девето място, като кърджалийци имат 29 точки, а "червените" с една повече.

Двубоят започна под ярко слънце в Южна България, но завърши под пороен дъжд. Освен атмосферните условия динамично бе и на терена. ЦСКА 1948 игра с човек по-малко близо 60 минути, а освен това изпусна дузпа. Гол на домакините през второто полувреме пък бе отменен.

През първото полувреме Даниел Наумов спаси удар на Тонислав Йорданов, а на другата врата Ивайло Чочев стреля с глава над вратата.

В 35-ата минута Арда получи нарушение за действие на Георги Ангелов срещу Давид Кики и бранителят на "червените" беше изгонен.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 получи дузпа за шпагат на Петко Ганев срещу Галин Иванов, но Мартин Луков спаси удара на Чочев от бялата точка.

След 70-ата минута дъждът започна да се излива над Кърджали, но точно тогава домакините стигнаха до гол. Светослав Ковачев вкара с диагонален удар, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Алекс Петков в хода на атаката.