Нюкасъл уверено върви към изпълнение на мисията си за спасение.

“Свраките” направиха услуга на Челси и Ливърпул с победата с 3:2 над Уест Хем, като не позволиха на “чуковете” да увеличат преднината си в Топ 4 спрямо двата гранда и по-важното в случая - направиха крачка към оставане в Премиър лийг, след като вече са на 9 точки от първия тим под чертата на изпадащите, Фулъм.

Северняците нямат загуба вече три поредни мача, като последните два неизменно завършват с техни победи. Днешният двубой имаше всичко, за което един неутрален фен може да си помисли - интрига, , автогол, изгонване и дузпа.

Автогол на Иса Диоп и добавка на Жоелинтон дадоха на домакините два гол преднина до почивката, като при първия гол лондончани останаха и с човек по-малко заради втори жълт картон на Крейг Доусън. При второто попадение пък сериозна вина имаше вратарят Фабиански, който не успя да улови топката.

Макар и с десетима на терена, отборът на Дейвид Мойс не се отказа и успя да изравни. Диоп изкупи донякъде вината за автогола с попадение в правилната врата, а Джеси Лингард направи 2:2 с гол от дузпа малко преди да напусне контузен.

Резервата Джо Уилок донесе трите точки на Нюкасъл с гол с глава след центриране на Мат Ричи осем минути преди края на редовното време. Интригата бе жива до последно, след като съдията даде осем минути продължение, в които обаче до нов гол не се стигна.

Уест Хем пък не успя да отбележи три гола в четвърти пореден мач, след като в последните им три сблъсъка в Премиър лийг това неизменно се случваше.

“Чуковете” остават четвърти, но вече с мач повече от конкурентите им за участие в Шампионската лига - Челси и Ливърпул, които може да ги изпреварят още този кръг. Нюкасъл е петнадесети с 35 точки и е съвсем близо до кота “40 точки”, която през годините е била достатъчна за оставане във Висшата лига.