Етър надви Дунав с 5:3 във Велико Търново в първия мач от последния кръг на редовния сезон в българския футболен елит.

Шоуто на мокрия терен бе пълно, като попаденията бяха неговата основна украса. За двата отбора това бе финална изява, преди да дойде време за плейофната фаза. Етър ще влезе в нея като десети в класирането с 27 т., а Дунав - 13-и с 19 т.

Само един голмайстор се разписа два пъти в мача - Тонислав Йорданов от домакините. Останалите бяха различни.

"Болярите" водиха с 2:1 след първото полувреме, дръпнаха с още два гола до 76-ата минута, а след това допуснаха да се стигне до 4:3 в последните 6-7 минути.

Дунав обаче остава без победа в последните 10 мача, като целта ще е тимът да се спаси от изпадане. И двата съперника в мача днес страдат сериозно от финансови проблеми, като бъдещето им след лятото е неясно.