Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:0 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите изиграха колебливо за техните стандарти първо полувреме, след което резултатът бе 0:0. Вила дори имаше няколко добри шанса да стигне до гол и изненадваща преднина на "Етихад".

През втората част обаче всичко си дойде на мястото, но и дискусионно съдийско решение помогна на "гражданите" да решат мача.

Само 20 секунди след началото на второто полувреме, вратарят Едерсон даде 80-метров пас към Жезус, който с глава изведе Стърлинг на отлична позиция, а английският национал без никакви проблеми вкара своя 13-и гол в последните 14 мача.

Сити продължи да натиска, за да стигне дорешителния втори гол в 65-ата минута, дошъл при спорни обстоятелства.

Кевин Де Бройне центрира от фаул, а топката премина през куп от играч, за да се озове във вратата.

Изглеждаше, че Рахим Стърлинг е в засада, а макар да не игра с топката, той определено пречеше на вратара. Друг спорен момент бе дали Давид Силва не докосва топката, което дори и след преглед на повторения не ставаше напълно ясно.

Реферът доста време преглеждаше чрез ВАР и в крайна сметка зачете гола, без да сме убедени в неговата правота.

Веднага след него, още в следващата атака, бразилецът Фернандиньо вкара трети гол, скоето съвсем обезсмили мача. В неговия край той си изкара червен картон, но това не повлия по никакъв начин на мача.

Така Сити събра 22 точки, три по-малко от лидера Ливърпул, който утре има тежък тест срещу Тотнъм.