Славия елиминира Ботев (Враца) и си осигури място в полуфиналния бараж за място Лига Европа.

Столичани победиха врачани с минималното 1:0 след продължения, след като и двете срещи завършиха 0:0 в редовното време.

Единственият гол падна от доста спорна дузпа в 99-ата минута.

Валери Домовчийски от Ботев и Муньос от Славия се бяха вкопчили при едно разбъркване, като е трудно да се прецени кой кого държаше, но съдията бе категоричен - дузпа за Славия.

Тя бе реализирана от Цветелин Чунчуков и в крайна сметка донесе успех в сблъсъка за "белите".

Те ще срещнат великотърновския Етър в следващия кръг, а победителят от двата мача между тях, ще играе за място в Лига Европа срещу третия в Първа лига, който към момента е Левски.

За Ботев (Враца) сезона приключи, но единственият новак в елита ни може да е доволен от представянето си през цялата година.

За разлика от първият мач във Враца, днешният бе доста по-атрактивен, с много положения пред двете врати, а попадение като по чудо не падна в редовното време.

Младият Георги Йомов се озова на отлична позиция в началото на мача, но първият му удар бе спасен от вратаря, а вторият избит от голлинията.

Врачани отговориха със стопроцентова ситуация открила се пред Стоев, но той бе спрян от опитния Георги Петков.

Славия имаше няколко опасни положения, а в заключителните минути, "белите" сериозно натиснаха противника си, но така и не стигнаха до гол, а грешникът бе Цветелин Чунчуков.

Той все пак се реваншира с реализираната дузпа в 99-ата минута, която в крайна сметка класира Славия напред.

В последните минути Ботев натика съперника в собственото му наказателно поле, но разчиташе само на центрирания, които бяха лесна задача за отбраната в бяло.