Манчестър Сити победи при домакинството си на Уест Хям с 1:0 в среща от междинния 28-и кръг на Висшата лига.

Така шампионите останаха на една точка зад лидера Ливърпул, но изиграха един от колебливите си мачове на "Етихад", което рядко се вижда.

Спорна дузпа след час игра бе реализирана от Агуеро, след като през първата част хората на Пеп Гуардиола се затрудняваха срещу добре организираната защита на "чуковете".

Сити беше обградил съперника си през цялата първа част, но последното подаване и ударите бяха твърде неубедителни, въпреки че играчите получаваха топката в изгодни позиции.

В 50-та минута Уест Хям почти поведе, но Едерсон направи страхотно спасяване след удар на Анди Керъл отблизо. Рефлексът на бразилския страж бе изключителен.

Девет минути по-късно обаче Сити стигна до важното попадение след много спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Фелипе Андерсон срещу Бернардо Силва. Серхио Агуеро застана зад бялата точка и отбеляза хладнокръвно за 1:0.

В 63-та минута феновете на "гражданите" аплодираха бурно своя герой Пабло Сабалета, който влезе като резерва за "чуковете".

Секунди по-късно Фабиански направи фантастично спасяване след удар на Стърлинг, а при добавката топката бе изчистена от гол линията.

В крайна сметка упоритостта на Сити донесе победата, но тимът ще иска в бъдеще да реализира по-бързо и лесно в своите домакинства. Точките вече са 68, а Уест Хям остава 10-и с 36 пункта.