Байерн (Мюнхен) постигна седма поредна победа в голямото дерби на немския футбол.

Баварците надвиха с 3:2 Борусия (Дортмунд) в изключително интересен мач, игран обаче пред полупразните заради коронавируса трибуни на "Сигнал Идуна Парк".

По този начин Байерн затвърди тоталната си доминация в това съперничество в последните години, като също така дръпнаха с четири точки пред Борусия на върха в класирането.

Страхотният сблъсък бе решен от доста според момент. Победният гол на Байерн падна след дузпа, а протестите около решението донесоха червен картон на терньора на Борусия. Освен това след последния съдийски сигнал играчите на "жълточерните" обградиха рефера, чакайки обяснение от него.

В 75-ата минута той бе повикан на ВАР монитора, като прецени, че играта с ръка на Матс Хумелс е оснвателна причина да посочи бялата точка.

Претенциите на Борусия бяха, че не става въпрос за умишлена игра с ръка, а Хумелс е нямало как да реагира в тази ситуация.

Решението обаче остана дузпа, която Роберт Левандовски превърна в гол.

Иначе мачът започна вигрено, като още в петата минута Юлиан Бранд откри за Борусия, но Роберт Левандовски набързо възстанови равенството.

В самия край на първата част Кингсли Коман се възползва от момент, в който вратарят на Борусия не беше на вратата си и успя да изведе Байерн напред в резултата.

С подновяването на играта обаче резултаът бе изравнен, когато завърналият се преди дни от контузия Ерлинг Холанд, успя да накаже Мануел Нойер с отлично фалциран удар.

До края и двата тима имаха достатъчно шансове да вкарат още голове, но в крайна сметка всичко бе решено от тази дузпа, която Роберт Левандовски превърна в гол.