Манчестър Юнайтед постигна трудна, но много ценна победа над Астън Вила с 2:1 на "Олд Трафорд" в 17-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" спечелиха за четвърти път в последните пет кръга и се изравниха на върха с лидера Ливърпул, като двата тима са с равен брой мачове и по 33 точки.

Хората на Оле Гунар Солскяр стигнаха до победата с точно изпълнена дузпа на Бруно Фернандеш, която обаче беше много спорна. "Червените дяволи" играха много силно в атака и отправиха над 20 удара, като някои от тях бяха големи пропуски. В крайна сметка не се оказаха фатални.

Вила понесе първа загуба от края на ноември, но продължава да играе много позитивен футбол и се намира на петата позиция с 25 точки. Отправи близо 15 удара в този атрактивен мач.

Срещата започна силно за Юнайтед и в десетата минута Емилиано Мартинес направи първото си от много впечатляващи спасявания на вратата на гостите в този мач. Случи се след силен удар на Антони Марсиал.

В 13-ата минута на другата врата и Давид Де Хея се прояви след шут от воле на Джон Макгин, който получи центриране от Мати Кеш.

В 16-ата минута дойде още един много добър шанс за Юнайтед. Пол Погба умно пропусна топката след остро центриране на Аарън Уан-Бисака и тя стигна до Фред, който стреля на сантиметри над вратата.

Последваха много силни минути за Вила и продължителен натиск, който не доведе до резултат. Вместо това в 40-ата минута Юнайтед поведе. Погба направи хубаво отиграване и подаде на Маркъс Рашфорд, който пък изведе Уан-Бисака. От фланга бившият играч на Кристъл Палас центрира на главата на Антони Марсиал и последният вкара втория си гол във Висшата лига от началото на сезона.

Второто полувреме започна с добра игра на Вила и страхотно спасяване на Де Хея след удар с глава на Оли Уоткинс.

В 58-ата минута "виляните" стигнаха до равенството. Джак Грийлиш центрира, Макгин пропусна и топката стигна до Бертранд Траоре, който от близка дистанция намеше как да сгреши за 1:1.

Много бързо обаче Юнайтед си върна аванса - само след три минути. Това се случи след спорно отсъдена дузпа от Майкъл Оливър за нарушение срещу Пол Погба, който падна лесно в наказателното поле при почти нулев контакт. От бялата точка Фернандеш вкара поредното си попадение.

Последваха минути на много атакуващ Манчестър Юнайтед и супер намеси на двамата вратари. Те дойдеха след удари на Марсиал и Ел Гази, а в 73-ата минута Пол Погба направи един от най-големите пропуски.

Малко след това и силен удар на Фернандеш беше спасен, като топката срещна и гредата. От последвалия корнер Рашфорд също бе на сантиметри от третия гол.

Последният интересен епизод в мача бе ново фантастично спасяване на Де Хея след далечен удар на Мати Кеш в 93-ата минута.