Спортинг (Лисабон) и Аталанта завършиха наравно 1:1 в изключително атрактивен първи мач от осминафиналите на турнира Лига Европа.

Двата тима, за които това бе трети сблъсък в тазгодишното им евроучастие и за миг не помислиха за сигурността и отбранителния футбол, а създадоха куп положения пред двете врати. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

В мача бяха уцелени общо четири греди, гол със задна ножица бе отменен заради засада, видяхме и няколко решителни вратарски намеси, а в крайна сметка всичко ще се решава след седмица в Бергамо.

Този двубой на "Жозе Алваладе" се игра в нетипични за Лига Европа ден сряда, защото утре в Лисабон има доста горещ сблъсък от фенска гледна точка между Бенфика и Рейджърс.

А странно или не, Спортинг и Аталанта бяха в една група в предишната фаза на Лига Европа, когато италианците спечелиха с 2:1 в Лисабон, а срещата в Бергамо завърши 1:1.

Тази вечер при всички положения Аталанта трябва да е отборът, който да съжалява, че си тръгва без аванс, защото почти всичките пропуски бяха именно пред вратата на Спортинг.

Макар "лъвовете" да поведоха още в 17-ата минута чрез Паулиньо, то Аталанта създаде купища положения, но пък вкара само веднъж.

Снимка: АР/БТА

Още в минутите след гола на Паулиньо, бергамаските нацелиха две греди, две чисти ситуации бяха спасени от вратаря, преди Скамака съвсем логично да успее да изравни до края на полувремето.

През втората част Аталанта нацели третата си греда в мача, също така гол на Туре със задна ножица бе отменен.

Спортинг от своя страна също нацели греда, а този изключително интересен мач остави цялата интрига за реванша след седмица, който ще се играе в Бергамо.