Нотингам Форест продължава пробуждането си с нова победа в Купата на ФА - домакинско 2:1, дошло след обрат, срещу Хъдърсфийлд.

Така отборът от града на Робин Худ е на 1/4-финал, където ще е отново на свой терен, а съперникът - Ливърпул. Това е препратка към едни други времена, в които този двубой бе класика на английския и европейския футбол.

Форест е двукратен шампион на континента (1979 и 1980 г.), а Ливърпул взе тази титла 4 пъти в период от 8 години, от двете страни на тези триумфи (1977, 1978, 1981 и 1984 г.). В тази епоха сблъсъците на "червените" на Брайън Клъф с "червените" на Боб Пейсли и Джо Фейгън са големият мач на английската игра.

Сега ситуацията е различна - Ливърпул е втори в елита, гони титла, осминафиналист е в Шампионската лига, взе Купата на лигата... Форест опитва да стигне плейофите в Чемпиъншип и да търси промоция във Висшата лига.

Но романтиката на най-стария турнир обуславя, че ще гледаме поредната класика с дъх на традиции.

Том Лийс даде аванс на Хъдърсфийлд в 13-ата минута, но Райън Йейтс и Сам Съридж обърнаха резултата още до почивката.

Мачът Нотингам - Ливърпул е единият от четвъртфиналните сблъсъци.