Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите в турнира за Купата на ФА след драматична победа с обрат над Фулъм на "Олд Трафорд" - 3:1.

Мачът мина през много проблеми за "червените дяволи", но те успяха да се измъкнат до голяма степен благодарение на своя съперник, след като се стигна до изравняване с дузпа, гарнирана с два червени картона. Светкавичен втори гол реши срещата, а в самия край Юнайтед вкара и трети.

Така след триумфа в Купата на Лигата, Юнайтед от ново ще играят на "Уембли", където жребият отреди да се изправят срещу Брайтън. В другия полуфинал Манчестър Сити ще е фаворит срещу Шефийлд Юнайтед. Логична развръзка е през май да гледаме финал между двата манчестърски гранда.

Фулъм днес има за какво да съжалява, след като изненадващо, но не незаслужено поведе в резултата в 52-ата минута, когато след центриране от ъглов удар се получи рикошет и топката падна удобно за Александър Митрович, който отбеляза.

Хората на Ерик Тен Хаг до този момент играеха много слаб мач, като на два пъти Давид Де Хея ги спаси с брилянтни спасявания.

Ключовият момент дойде в 73-ата минута. При контраатака Антъни подаде на Джейдън Санчо, а той финтира вратаря и стреля, а на гол линията Вилиан изби топката с ръка и я прати в корнер. След разглеждане с ВАР съдията видя неправомерното действие на бразилеца и го изгони с директен червен картон.

Решението бе абсолютно правилно, но по някаква причина вбеси треньора и играчите на Фулъм. Първо наставникът Марко Силва бе изгонен, а след това директен червен картон получи и Александър Митрович, след като избута съдията.

Бруно Фернандеш реализира от бялата точка, а още в следващата атака Юнайтед вкара и втори гол. Люк Шоу намери Марсел Забитцер в наказателното поле и с техничен удар с пета австриецът вкара първия си гол с червения екип.

Съдията даде 7-минутно продължение в края и в заключителните моменти численото предимство отново даде резултат. Бруно Фернандеш вкара за 3:1.