Левски и ЦСКА още са далеч от класиране в плейофния кръг на Лигата на конференциите, след като "сините" победиха с 1:0 малтийския Хамрун Спартанс в първия мач, а ЦСКА изненадващо допусна домакинско поражение от ирландския Сейнт Патрикс със същия резултат.

"Сини" и "червени" обаче са наясно от кои двойки ще дойдат следващите им съперници, ако успеят да преодолеят сегашните.

Левски, който докосва плейофния кръг, ще играе със загубилия от дуела в Лига Европа между АЕК Ларнака и Партизан.

В първия им мач тази вечер, кипърците, които преди няколко години отстраниха Левски с общ резултат 7:0, триумфираха с 2:1 като домакин.

Партизан откри резултата в 18-ата минута с гол на нидерландеца Куинси Мениг, но допуснаха обрат след попадения на испанеца Анхел Гарсия (34') и босненеца Хрвойе Миличевич.

Така засега е по-вероятно сърбите да са следвщаият съперник на "сините" от София.

ЦСКА пък ако все пак отстрани Сейнт Патрикс, ще се изправи срещу победителя от дуела в Лигата на конференциите между Брьондби и Базел.

Датчаните успяха да вземат минимална преднина в първия мач срещу швейцарския си съперник след домакински успех с 1:0. Единственото попадение вкара хърватинът Марко Дивкович в 75-ата минута.