Сръбският хит в световния футбол - Душан Влахович, отново показа защо всички топ отбори в Европа го желаят, като едва ли ще могат да си го позволят за по-малко от 100 милиона евро.

21-годишният нападател отново вкара за Фиорентина, като изравни рекорда на Кристиано Роналдо по голове в Серия "А" в рамките на една календарна година.

Влахович се разписа в завършилия наравно 2:2 мач между Фиорентина и Сасуоло, като вече има 33 попадения в шампионата през 2021 г.

Той вкара головете си в 41 мача, а до края на годината ще има само още един шанс да подобри рекорда на Кристиано Роналдо, когато неговият Фиорентина гостува на Верона.

Сърбинът вкара в 51-ата минута на мача, когато бе изведен от Торейра и с безпощаден удар под гредата даде началото на частичния обрат за домакините.

Фиорентина губеше с 0:2 на полувремето след голове на Джанлука Скамака и Давиде Фратези за Сасуоло. "Виолетовите" обаче не се предадоха, а малко след гола на Влахович, Лукас Торейра вкара за 2:2.

Червен картон на Бираги обаче охлади ентусиазма на домакините, а в крайна сметка мачът звърши при този резултат.

Така Фиорентина си върна шестото място, а "виолетовите" едва ли ще успеят да задържат головата си машина Влахович през зимата.

Всички колоси на Европа вече са по петите му, като именно сърбинът ще е най-апетитната хапка на трансферния пазар.