Испания нанесе исторически срам на Германия в Лигата на нациите, побеждавайки го с 6:0 в Севиля в края на груповата фаза.

С гръм и трясък Ла Фурия на Луис Енрике се класира за финалната четворка в надпреварата, задминавайки днешния му съперник. Второто място обаче далеч не е най-лошото, което Йохаим Льов и компания понесоха тази вечер. Бундестима не беше губил с такъв резултат от внушителните 89 години. За последно това се случи през 1931-а, когато тимът на Австрия разгроми германците отново с 6:0, но в приятелски мач.

Такъв срам германският тим не помни в цялата си история, тъй като не е губил с подобен резултат в официален мач. Говорим за отбора, който сме свикнали да свързваме с подобни гаври и то срещу най-силните съперници. Сега обаче палачинката се обърна и то много болезнено. В Германия вече се питат това ли е краят на Льов и изчерпан ли е той като национален селекционер. Изглежда, че е така.

Германците не нанесоха нито един точен удар срещу друг отбор, който се счита за фаворит за европейската титла. Интересно е в какво настроение ще се готвят за големия форум.

Испания постигна резултата, въпреки че почти през целия мач с капитана си Серхио Рамос, който беше контузен.

Срещата започна с по-добра игра на испанците и в началото те получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Целият отбор на домакините се хвърли върху съдията с претенции, че нарушението е вътре, но повторенията така и не убедиха кой прав, кой крив. Последва силен удар по земя на Серхио Рамос, който беше спасен от Нойер.

Все пак моментът на испанците дойде в 17-ата минута. Алваро Мората се разписа на далечната греда с глава след центриране от ъглов удар на Фабиан Руис. Малко след друг гол на Мората беше отменен заради засада, която беше спорна.

В 30-ата минута Феран Торес се озова очи в очи с Мануел Нойер и вратарят на Байерн показа защо е най-добрият в света в такива ситуации.

В 33-ата минута логичното се случи. Хосе намери горната греда след удар с глава, но при добавката Феран Торес разстреля Нойер от близка дистанция - 2:0.

Агонията за германците продължи в 38-ата минута, когато резултатът стана класически. Отново след изпълнения на ъглов удар Родри позлати асистенция на Коке.

Втората част също започна вихрено за испанците и Дани Олмо направи голям пропуск. В 55-ата минута обаче падна четвъртият гол, когато Торес се разписа за втори път след асистенция на Гая.

Нападателят на Манчестър Сити оформи хеттрика си с гол в 72-ата минута, за да направи 5:0. При поредната контраатака той се възползва от асистенция на Руис.

Чак в 77-ата минута гостите се посъбудиха и направиха хубава контраатака, която завърши с удар в гредата на Серж Гнабри.

В 89-ата минута резервата Оярсабал оформи крайното 6:0 след пас на Хосе Гая.

И така звучно Испания се класира във финалната четворка на Лигата на нациите, където още е световният шампион Франция.