ПСЖ записа петата си загуба от началото на сезона във френската Лига 1 след 2:3 при гостуването си на Лориен в 22-ия кръг.

Така парижани изгубиха лидерската си позиция в шампионата за сметка на Лион, който в петък взе дербито с Бордо с 2:1. Тази вечер третия Лил, който има равни точки с ПСЖ, може да се изкачи до върха, ако победи при домакинството си на Дижон.

Днешният мач беше шести за Маурисио Почетино начело на ПСЖ и първата му загуба след четири победи и едно равенство.

ПСЖ загуби, въпреки че реализира две дузпи чрез суперзвездата Неймар. Гол в 91-ата минута при контраатака помогна на 18-ия в класирането да ги нокаутира.

Лориен поведе в 36-ата минута с гол на Лорент Абергел, който се възползва от колективна грешка на отбраната на парижани.

В 45-ата минута Неймар изравни от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него.

В 58-ата минута бразилецът бе точен по идентичен начин, но този път фаулираният бе съотборникът му Мауро Икарди.

Лориен успя да възстанови равенството за 2:2 в 80-ата минута, когато точен бе конгоанецът Йоан виса.

В 91-ата минута ПСЖ изпълни статично положение, в което прати почти всичките си играчи в наказателното поле на съперника. Топката бе избита и попадна в краката на 21-годишният нигериец Терем Мофи, който пробяга почти целия терен без да бъде достигнат. Сам срещу вратаря Серхио Рико не пропусна да реализира и да прати съотборниците си в екстаз.

Лориен е 18-и с 18 точки, като се измъкна от позициите за директно отпадане с втората си поредна победа.