Ювентус загуби гостуването си на Аталанта с 0:3 в четвъртфиналите за Купата на Италия и погреба шансовете си за мечтания требъл през 2019 година.

"Бианконерите" на 99% ще спечелят първенството, но това ще е единственият им домашен трофей, изключвайки Суперкупата на Италия, която се решава в един мач.

Купата на Италия бе с неизменен притежател Ювентус през последните четири години, но за първи път от пет години шампионите не достигнаха полуфиналната фаза. Това бе заслужено, тъй като надъханият тим на Аталанта изигра страхотно първо полувреме, в което напълно надигра съперника си.

В 23-та минута Войчех Счесни направи много добро спасяване след опасен удар на Алехандро Гомес и това бе първият знак за "бианконерите" какво ги чака.

В 37-та минута по-добрата игра на домакините даде своя резултат. Жоао Кансело загуби лековато в центъра на терена и тя бе отнета от Тимоти Кастане, който проби и стреля неспасяемо за Счесни.

Още в следващата атака Аталанта нанесе втория си удар. С хубав шут от границата на наказателното поле. С добре премерен шут от границата на наказателното поле Дуван Запата препарира полския страж за втори път - 2:0. Треньорът на гостите Масимилиано Алегри не прие гола никак радушно и бе изгонен заради бурната си реакция.

В края на мача Запата вкара втория си гол и удари последния трети шамар на шампионите.