ЦСКА вкара гол и спечели мач в Първа лига за първи път от края на февруари насам.

"Червените" се наложиха с минмалното 1:0 над Берое и излязоха от сериозната дупка, в която се намираха в последните кръгове.

Те сториха това пред погледа на Христо Стоичков, който за първи път от доста години се завърна да изгледа мач от "Българска армия". Стадионът, който го изстреля към големия футбол. Камата пристигна от Катар, където в петък присъства на жребия за предстоящото Световно първенство в страната, като заедно със собственика на тима Гриша Ганчев, изгледа двубоя на живо.

Играчите в червени екипи отново не изиграха най-добрия си мач, но този път поне успяха да изкопчат победата, а в герой се превърна обичайния заподозрян Жорди Кайседо.

Еквадорецът просто не може да спре да бележи, а дори и след ангажиментите си с националния тим, дългите пътувания и огромната часова разлика, успя да свърши своята работа и да донесе трите точки на ЦСКА.

Кайседо се разписа в 53-ата минута, когато получи пас от Турицов и с мощен удар разстреля стражът на старозагорци.

Иначе през целия мач ЦСКА бе по-активният тим, но така и не успяваше да създаде кой знае какви опасности пред вратата на Ганев.

Все пак заслужена победа, в която обаче "червените" дадоха жертви преди тежкото гостуване на Локомотив в Пловдив следващата седмица.

Треньорът Стойчо Младенов бе изгонен заради буйната си реакция и реплики към съдията, докато Карло Мухар получи директен червен картон десет минути преди края, когато изключително безразсъдно влезе в краката на противник.

Макар да доигра мача с човек по-малко, ЦСКА не даде шанс на Берое да изравни и взе трите точки.

С тях "червените" се доближиха на шест точки от лидера Лудогорец, но имат и мач повече от шампионите.

Снимка: Bulphoto