Отборът на Гьозтепе продължава със силното си представяне под ръководството на Станимир Стоилов, печелейки шести от последните си седем мача в първенството.

Гьозтепе спечели убедително с 4:1 над Юммраниеспор, в редиците на който играе доскорошният ни национал Страхил Попов.

Български дуел от второто ниво на турския футбол, което Станимир Стоилов спечели убедително срещу Попов, на когото е бил треньор в тима на Литекс.

Друг любопитен детайл е, че Елитон, когото Станимир Стоилов настоя да привлече от ЦСКА 1948, вкара нов гол за Гьозтепе, като именно той откри резултата в осмата минута.

Рамон Лундквист удвои до почивката, а в началото на второто полувреме автогол на Мустава Есер реши всичко, правейки резултата 3:0 в полза на Гьотепе.

Макар Юмраниеспорт да намали в 66-ата минута, Гьозтепе бързо си върна аванса от три гола, а 4:1 се оказа и крайният резултат.

Така след 19 кръга воденият от Станимир Стоилов тим е втори в класирането, като тази позиция дава право на директна промоция в Суперлигата. Гьозтепе е на седем точки от върха и едва на две пред третия Кочаелиспор.