Кампанията на Станимир Стоилов в Лигата на нациите начело на Казахстан започна по възможно най-лошия начин - домакинска загуба.

Възпитаниците на родния треньор загубиха с 0:2 от Грузия в първия мач от групата и изобщо първата среща от новосформирания турнир.

Казахстан доминираше в хода на почти цялата среща, но през второто полувреме допусна две попадения на контраатаки и логично загуби.

Първото от тях бе в 69-а минута, когато със страхотен шут 19-годишният Гиорги Чакветадзе не остави шанс на Ненад Ерик.

Второто попадение стана факт само пет минути по-късно. След бърза атака топката се озова във Валери Казаишвили, който отправи удар. Последва спасяване, но топката куриозно се отклони в Сергей Малий за автогол - 2:0.

До края на мача играчите на Стоилов опитаха натиск, но не застрашиха успешно вратата на Гиорги Лория.

Медиите в страната определиха резултата като разочарование и са категорични, че техният отбор на теория трябва да спечели групата.

В другия мач от нея Латвия ще приеме Андора.