“Левски” записа трето поредно равенство от началото на зимната си подготовка. След като в първите си два мача “сините” завършиха 1:1 с Гурник Забже и Бохемианс, днес те направиха хикс и срещу словенския Марибор, но с повече голове - 2:2

Треньорът на столичани Станимир Стоилов заложи на изключително млад стартов състав - със средна възраст под 21 години, като в него личаха имената и на новите попълнения Филип Кръстев, Цунами и Килиан ван дер Каап.

Панамският централен защитник на “Левски” Хосе Кордоба изведе своя тим напред в 36-ата минута, когато при центриране от свободен удар откри резултата с глава за 1:0.

Словенците обаче стигнаха до пълен обрат в десетината минути до почивката, като първо Ян Репас отбеляза с удар от далечна дистанция за 1:1 в 42-ата минута, а в 45-ата минута Джордже Иванович се разписа за 1:2 от непосредствена близост.

Здравко Димитров, който се появи в игра след почивката, изравни за българския тим в 77-ата минута, когато след пробив по десния фланг реализира с удар по земя - 2:2.

През второто полувреме в игра влезе и друг от новопривлечените играчи - Уелтон.

Състав на “Левски”: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Асен Митков, Филип Кръстев, Марин Петков, Димитър Костадинов, Билал Бари

Следващата контрола на “Левски” е на 1 февруари срещу турския Генчлербирлиги.