Славия срещу ЦСКА и Лудогорец срещу Левски отреди тегленият днес жребий за полуфналите от Купата на България.

Сблъсъците ще се играят в два мача на разменено гостуване. Първите мачове за на 12 и 13 арпил, а реваншите на 21 и 22 април. Финалът е насрочен за 11 май на стадион "Васил Левски" в столицата.

За разлика от новите правила из цяла Европа, където головете на чужд терен вече не важат, за полуфиналите на родната Купа правилото си остава актуално.

Първата изтеглена двойка бе тази между актуалния носител на трофея ЦСКА, който ще трябва да гостува на Славия в първия полуфинален сблъсък.

"Червените" бяха част от последните два финала за трофея, като със сигурност ще преследват трети пореден финал. Това ще бъде постижение, което за последно направи Литекс с финалите между 2007-а и 2009-а.

Тогава ловчанлии загубиха първия финал, но след това спечелиха следващите два.

Другият сблъсък пък противопостави шампиона Лудогорец и столичният Левски. Първата среща ще е в Разград, а реваншът на "Герена".

Макар Лудогорец да се превърна в истиснки хегемон на родния футбол, Купата на България определено не е турнирът на разградчани. До този момент те играха само три финала, като спечелиха два от тях, последният през 2014-а.

За Левски пък Купата е единственият шанс за така жадувания вече 13 години трофей, а и "сините" имат добри спомени от мачове срещу Лудогорец за Купата, макар да се намират в ужасяваща серия срещу този съперник за първенството.

"Сините" на два пъти изхвърляха разградчани от турнира, при това след драматични мачове на "Герена". Първият бе решен с гол в последната минута, а втория с дузпи.

Жребият също така отваря шанс и за евентуален финал Вечно дерби. Нещо, което футболът ни не е виждал от 2005-а, когато воденият от Станимир Стоилов Левски победи ЦСКА с 2:1.