Казахстанският Кайсар на Стойчо Младенов спечели Купата на Казахстан след победа с 2:1 над Атирау в столицата Астана.

Развоят на двубоя бе изключително драматичен и се стигна до продължения, като в 121-та минута отборът на Младенов реализира победен гол.

Това е първи трофей за бившия наставник на ЦСКА в Казахстан и той идва в мач срещу първия му отбор в местното първенство, в който премина през 2016-а.

Срещата в Астана бе много драматична и доказа, че българският наставник е роден под щастлива звезда.

Атирау поведе 67-та минута с гол на поляка Пьотр Гжелчак, а три минути по-късно Кайсар остана с човек по-малко след червен картон на арменеца Тигран Барсегян.

В намален състав Кайсар изравни за 1:1 в 88-та минута с попадение на Игор Зенкович.

В 93-та минута при вече започнали продължения Жакес Нгем Нгем от Атирау бе изгонен и играчите на терена останаха 20.

След много пропуски на двата отбора се стигна до 121-та минута, когато със страхотен шут от дистанция Думан Нарзилдаев прати в екстаз Младенов и съотборниците си.

Българският треньор е спряган за завръщане на "Българска Армия" след уволнението на Люпко Петрович.