Стойчо Младенов класира отбора си Кайсар на финал за Купата на Казахстан след страхотна драма в полуфиналния реванш.

Тимът на българския треньор стигна до 3:1 над Тобол у дома в седмата минута на добавеното време и с общ резултат 3:2 е в мача за трофея. Кайсар бе загубил първия двубой с 0:1.

Домакините поведоха с 2:0, но в 89-ата минута Тобол намали, а този гол пращаше съперникът на отбора на Младенов на финала. Но в 7-ата минута на добавеното време реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от Тигран Барсегян.

Постижението е страхотно, като трофеят може да означава и европейско място за Кайсар. В първенството тимът е пети, на 2 т. от евровизите. Победеният Тобол върви отлично и е втори в шампионата.

На финала съперник ще е Атирау, който с общ резултат 1:1 и голове на чужд терен елиминира Ордабаси.