Арда (Кърджали) продължи доминацията си срещу своя любим съперник от елита на България - Берое.

Кърджалийци спечелиха двубоя срещу старозагорци с 1:0, скоето взеха първи точки през календарната година и записаха първата си победа от Никулден насам.

Измъчваният от финансова несигурност тим на Арда бе в серия от пет мача без победа, като безславно загуби трите си срещи от началото на годината, в които дори и не успя да вкара гол.

Днес обаче срещу себе си Арда имаше своя любим съперник, защото в кратката елитна история между тези два тима, кърджалийци имаха шест победи и едно реми, а днес прибавиха седмия си успех.

Берое така и не намира начин да запише победа срещу този съперник, като не успя да го стори и днес. А решителният миг бе доста красив. Той дойде в 37-ата минута, когато падна единственият гол в мача.

Реализира го Тонислав Йорданов, който по абсолютно идентичен начин на Лука Модрич от уикенда (вижте тук), вкара страхотен гол с левия крак.

Нападателят на Арда овладя топката пред наказателното поле, осовобди се и без да се колебае я прати неспасяемо в далечни ъгъл на вратаря Ганев.

Берое имаше два страхоти шанса да изравни, като по чудо това не се случи през втората част, когато Тунгара от няколко метра стреля с глава, топката мина между краката на Мартин Луков, но националния страж някак успя да се обърне и да я спре точно на голлинията.

Така първият успех за Арда през годината върна тима в топ 10. Кърджалийци заемат именно десетата позиция в таблицата с 25 точки, шест над опасната зона и четири зад топ 6.

Берое пък записа първо поражение при звръщането на Петър Хубчев и остана на седмата позиция, с равни точки с шестия Славия, който обаче по-късно днес има столично дерби срещу Локомотив.