Черно море се върна на победния път след домакински успех над Ботев (Враца) с 2:1.

"Моряците" нямаха успех от месец насам, а два страхотни гола им помогнаха да се доберат до трите точки срещу гостите си от Враца.

Двата тима деляха седмата позиция с равен актив от точки преди днешния мач, но вече Черно море има три повече, като се изравни с отборите на Берое и Арда, които обаче имат два мача по-малко.

Черно море и Ботев изиграха интересен мач с доста положения пред двете врати, но красивите попадения на Файсел Касми и Матиас Курьор се направиха разликата.

Белгиецът Касми откри в 32-ата минута с дебютния си гол в родния футбол. Той отлично нагоди топката на левия си крак и с хубав удар отбеляза.

През тази първа част Ботев уцели греда, а Черно море пропиля няколко шанса да удвои преднината си, като си плати за пропуснатите възможности в самия край на полувремето.

Тогава след коренер младият страж Иван Дичевски не се намеси добре, като боксира топката в главата на Аласан Ндийе, а впоследствие тя се озова във вратата му.

През втората част обаче Черно море натисна сериозно гостите си. Варненци изпуснаха още няколко шанса, уцелиха и греда, докато не дойде шедьовърът на Курьор 12 минути преди края. Той получи пас от Касми и от движение със страхотен фалцов удар в далечния ъгъл донесе победата на своя тим.

Това бе негов гол №13 за националан на Мартиника през този сезон, с който той убедително оглавява голмайсторксата листа.

Ботев (Враца) пък продължава да няма победа на "Тича" в своята история.