Франция и Белгия изиграха фантастичен мач в Торино, който прати "петлите" на финал в Лигата на нациите след победа с 3:2.

"Червените дяволи" се оттеглиха на полувремето с аванс от два гола, но "петлите" изиграха невероятно второ полувреме, в което стигнаха до обрат. В мача имаше всичко - красиви голове, отменени такива и куп пропуски най-вече от хората на Дидие Дешан.

Те стигнаха заслужено до победата и ще играят с Испания на финала на второто издание на надпреварата. Мачът за титлата е в Милано на 10 октомври, а преди него Белгия и Италия ще играят за третото място.

Белгийците бяха близо до това да вземат реванш от французите за загубата в полуфиналите на Мондиал 2018. При 2:2 те вкараха попадение в края, което бе отменено с ВАР заради засада, а в ответната атака допуснаха гол на Тео Ернадес, което ги съкруши.

В 37-ата минута дойде откриващият гол за Белгия. Яник Ферейра-Караско получи от Кевин Де Бройне, който финтира Бенжамен Павар и стреля по земя в близкия ъгъл, изненадвайки Юго Лорис.

Три минути по-късно Белгия вече водеше с 2:0. Де Бройне отново даде асистенция, а Лукаку пропусна топката зад себе си, финтирайки Тео Ернандес преди да разстреля Лорис от близка дистанция.

Второто полувреме започна с дълбока преса на французите и тя донякъде свърши работа. Отвориха се два шанса пред Пол Погба - при първия стреля много високо от далечна дистанция, а вторият бе при корнер - удар с глава отново над вратата. В 58-ата минута Килиан Мбапе проби от дясно и центрира остро към Антоан Гризман, който от непосредствена близост до вратата прати топката в аут - голям пропуск.

В 62-ата минута Карим Бензема вкара страхотен гол. Той получи в наказателното поле от Килиан Мбапе, обърна се и стреля точно между четирима защитници около него - 1:2.

Шест минути по-късно съдията отсъди дузпа за Франция след разглеждане с ВАР. В ситуацията Юри Тилеманс фаулира Антоан Гризман, а от бялата точка Килиан Мбапе бе безпощаден - 2:2.

Чак след този гол белгийците се посъбудиха и в 73-ата минута Де Бройне отправи страховит шут, който бе спасен с върха на пръстите от Лорис.

Французите обаче продължиха да са много опасни и малко по-късно направиха двоен пропуск. Първият удар бе блокиран, а при добавката шут на Чуамени бе избит от Куртоа. В 87-ата минута Белгия удари от нищото. Караско центрира перфектно от левия фланг към Ромелу Лукаку, който с едно докосване засече във вратата, но голът бе отменен с ВАР заради засада.

В 90-ата минута Пол Погба изпълни почти съвършено пряк свободен удар, но топката срещна гредата. В следващата атака обаче голът стана факт. След центриране от дясно топката бе изчистена, но стигна до Тео Ернандес, който с фантастичен шут я прати в левия ъгъл на Куртоа.