Лионел Меси отново се развихри и заби три гола за победата на Барселона с 4:1 в гостуването на Бетис.

Шоуто с марка Меси на "Бенито Виямарин" идва по-малко от месец, след като аржентинецът направи същото на стадиона на градския съперник Севиля.

Тогава той отново наниза три гола, направи го и днес, за да покаже защо е смятан за най-добрия в света.

Успехът увеличи преднината на каталунците на върха на 10 точки, а при оставащи десет мача до края на сезона, изглежда, че титлата отново ще бъде на "Камп Ноу".

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато съдията отсъди пряк свободен удар, а зад топката застана Лионел Меси и вкара с брилянтно изпълнение.

Бетис не стоеше никак зле на терена, дори на моменти надиграваше Барселона, но глупава грешка в последните секунди на полувремето предостави топката на каталунците и невероятна атака бе завършена от Меси за 0:2.

След час игра Луис Суарес направи за смях трима бранители в зелено, разходи се покрай тях и с трети гол уби интригата в мача.

С оглед на показаното през целия мач, Бетис заслужено успя да стигне до гол след страхотно изпълнение на Лорен Морон.

И ако зрителите си мислеха, че изпълнението на Морон е страхотно, то Меси реши да им покаже, че грешат само три минути по-късно.

Ракитич подаде към аржентинеца на границата на наказателното поле и гениалният му прехвърлящ удар накара дори пълните с фенове на Бетис трибуни да ръкопляскат.