Лутън открадна точка на терена на Бърнли със спорен гол в добавеното време - 1:1.

Мачът, с който се откри 21-вия кръг на Висшата лига на Англия може да бъде наречен "битка на обречените" - тези два отбора, както и третият новак Шефийлд Юнайтед, бяха напълно отписани на старта на сезона. А и в момента са последните три в класирането, оправдаващи прогнозите.

Но не са обречени в никакъв случай, особено тези двата.

Бърнли поведе с гол на Зеки Амдуни в края на първото полувреме и изглеждаше така, сякаш контролира мача. Но във втората минута на добавеното време Карлтън Морис изравни с глава, след като вратарят на домакините Джеймс Трафорд излезе за центрирана топка, но не стигна до нея и тя отиде на главата на Морис.

Повторенията обаче показаха, че стражът бе блокиран и вероятно - фаулиран, от друг играч на Лутън. ВАР преразгледа положението, но не отмени гола!

Това влуди Венсан Компани, мениджъра на Бърнли. Защото този мач бе "шестточков", както гласи клишето. Биеш пряк конкурент, което ти дава огромно предимство.

Вместо това точките са поделени и Лутън има вече 16, с което е равен с Евертън (но има по-лоша голова разлика).

Бърнли остава с 12, а последният Шефийлд Юнайтед има 9.