Барселона направи огромна крачка към 26-а титла в испанската Ла Лига след триумф с 2:0 над основния преследвач Атлетико (Мадрид) на "Камп Ноу" седем кръга преди края.

Важната победа дойде изключително трудно, макар че "дюшекчиите" играха с човек по-малко в продължение на малко повече от час. Голове на Луис Суарес и Лионел Меси в рамките на две минути в края на мача решиха сблъсъка.

Червеният картон бе изключително странен и няма своя аналог в близките месеци на европейския футбол. Получи го обичаен заподозрян - Диего Коста. В 28-та минута след отсъждане на съдията Хесус Гил, нападателят го наруга на майка (според испанските медии) и потърпевшият не се поколеба да го изгони.

Поведението на Коста не веднъж е носило големи проблеми на отборите му, като това бе и причината да влезе в голям конфликт с Антонио Конте в Челси и да се раздели с английския футбол.

Сега проблемите за Атлетико не бяха по-малко. С човек по-малко те се защитаваха през цялото време и поглеждаха към другата врата само чрез статични положения.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Големите шансове за Барса започнаха след 60-та минута. Първо Суарес се оказа очи в очи с вратаря Ян Облак, но последва прекрасно спасяване.

Последва нова двойна намеса на словенеца след удари на Меси и Малкълм.

Стената на Атлетико падна едва в 85-та минута, когато с изчислен до перфектност диагонален шут Суарес не остави шанс на стража.

Само секунди по-късно Меси направи 2:0, след като финтира трима защитници и отказа да подаде. Вместо това стреля и отбеляза за 13-и път в последните 10 мача.

Така Барселона вече има 73 точки и води с цели 11 на днешния си съперник. За клубът предстои гостуване на Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите на Шампионска лига. Мениджърът на "червените дяволи" не пропусна да изгледа двубоя на "Камп Ноу" на живо, за да разучи съперника.