Капитанът на Милан Алесио Романьоли все пак събра смелост и стреля, за да донесе победа на своите в седмата минута на добавеното време при гостуването на Удинезе - 1:0.

Защитникът стреля с левия крак, след като съотборниците му си подаваха топката, въпреки че бяха петима на двама в наказателното поле. Сякаш никой не искаше да шутира и да пропусне...

Милан измъкна победата с последния удар, след като преди седмица направи същото. И пак с гол на бранителя Романьоли в добавеното време за 2:1 над Дженоа.

Точките, измъкнати по този инфарктен начин в Удине, пратиха гранда на четвърто място в зоната на Шампионска лига. Минута преди гола домакините останаха и с 10 души заради червен картон на резервата Брам Нюитинк.

Ювентус води с 31 точки и е непобеден след 11 кръга, а Милан има 21. В неделя "червено-черните" приемат лидера в голямото дерби, като под съмнение е Гонсало Игуаин, дошъл под наем именно от "старата госпожа".

Аржентинският голаджия напусна терена в 35-ата минута на мача с Удинезе заради травма.