Четири страхотни мача в първите четири групи ни очакват в последния кръг на Шампионска лига след седмциа.

Кръг преди края на груповата фаза, въпросителните не са малко, като предстои да бъдат разрешавани в серия от директни сблъсъци.

Атлетико (Мадрид) направи равенство 1:1 с Байерн (Мюнхен), което може да се определи като изненадващо, предвид странния състав на европейския клубен шампион.

Баварците си бяха осигурили първото място в групата, като дадоха шанс на доста резерви и юноши, докато успех щеше да подари на Атлетико второто място.

"Дюшекчиите" подходиха агресивно, а с ранният гол на Жоао Феликс сякаш пъзелът започна да се нарежда.

В какъвто и да е състав обаче Байерн винаги е опасен отбор, като го доказа и тази вечер. С всяка изминала минута Атлетико се затваряше все повече, а гостите от Германия поглеждаха по-смело към противниковата врата.

Така се стигна до 86-ата минута, когато реферът отсъди дузпа, която Томас Мюлер вкара за 1:1, а това бе и крайният резултат.

По-рано тази вечр Ред Бул Залцбург победи Локомотив с 3:1 насред Москва.

Така кръг преди края, австрийците изостават на две точки от Атлетико, но посрещат "дюшекчиите" в Залцбург след седмица.

Пълна каша настана и в група "В", където всеки един от четирите тима има шанс да се класира.

Шахтьор изненадващо за втори път победи Реал (Мадрид), докато Интер се събуди и би Борусия (Мьонхенгладбах) като гост с 3:2.

Така кръг преди края, Борусия води с 8 точки, Шахтьор и Реал имат по 7, а Интер е с 5. Определено толкова заплетена група не е имало от доста години.

Всичко ще бъде решено след седмица, когато Реал посреща Борусия, а Интер приема Шахтьор.

Четвертият директен сблъсък за елиминациите ще е в Амстердам, където Аякс приема Аталанта в битка за второто място в група "D". Там първото място е за Ливърпул, докато бергамаските имат аванс от една точка пред Аякс.

Място на осминафиналите си осигуриха Манчестър Сити и Порто, които си спретнаха приятелско равенство в груап "С". Сред най-добрите 16 в Европа са още Ливърпул и Байерн (Мюнхен), Барселона, Ювентус, Челси и Севиля.