Луис Суарес бе отпратен от Барселона като ненужен преди началото на новия сезон, а сега опровергава с пълна сила липсата на вяра във възможностите му, която от ръководството на каталунския клуб показаха към него. 34-годишният уругвайски нападател помогна на Атлетико да продължи серията си от мачове без загуба в испанския шампионат, която вече се простира във вече девет последователни двубоя след днешното 2:2 срещу Селта (Виго) у дома.

“Дюшекчиите” са с добра преднина спрямо преследвачите си Барселона и Реал, оглавявайки класирането с общо 51 точки, докато те имат по 43, както и мач повече от момчетата на Диего Симеоне. Преди днешното равенство Атлетико бе спечелили последните си осем мача в испанската лига.

За Суарес това бяха голове №15 и №16 в Ла Лига този сезон, като опитната деветка се нуждаеше от 18 мача, за да стигне до тази кота реализирани попадения. За справка в последния си сезон в Барса той пак вкара 16 гола за първенство, но за 28 мача.

Столичани изостанаха в резултата след по-малко от четвърт час - Санти Мина изведе северняците напред с хубав гол с глава от 5-6 метра след центриране на Уго Майо. Суарес изравни в последната минута на първото полувреме, когато засече почти от шпагат пас на Маркос Йоренте - 1:1.

Уругваецът осъществи обрат за Атлетико в 50-ата минута, когато от почти идентична ситуация, но този път след асистенция на Ренан Лоди вкара втория си гол, за да направи резултата 2:1.

Атлети все пак се пропукаха минута преди края, когато Факундо Ферейра изравни от метър дистанция, за да осигури точката на гостите от Галисия - 2:2.