Атлетико (Мадрид) постигна осмата си поредна победа в испанския шампионат след 4:2 при гостуването си на новака Кадис в 21-ия кръг.

Така отборът на Диего Симеоне вече има 50 точки и дръпна с внушителните 10 на върха спрямо втория Реал Мадрид, като освен това има и мач в аванс. Разликата потенциално може да стане 13 точки.

В герой за "дюшекчиите" отново се превърна Луис Суарес, който вкара две попадения и има девет на сметката си в последните си осем участия.

В 28-ата минута Атлетико откри резултата с фантастичен гол на Суарес от пряк свободен удар, като уругваецът показа, че е научил нещо от бившия си съотборник Лео Меси.

В 35-ата минута Кадис изравни с попадение на друг ветеран в лицето на Алваро Негредо. Той преодоля лесно Тома Лемар и с фалцов удар прати топката зад Ян Облак.

Атлетико възстанови аванса си в края на първото полувреме, когато Саул Нигес куриозно отклони топката след центриране на Лемар. Получи се траектория, която хвана вратаря Йеремиас Ледесма неподготвен и го прехвърли - 2:1.

В 49-ата минута Атлетико получи правото да изпълни дузпа заради избутване на Маркус Лопес на Лемар. От бялата точка Суарес вкара второто си попадение за 3:1.

В 71-ата минута Кадис намали аванса си на едно попадение. Лошо изчистване на Стефан Савич прати топката на крака на Негредо и бившият играч на Манчестър Сити с леко нескопосан, но ефективен удар прати топката във вратата.

В 88-ата минута Атлетико реши всичко, след като Анхел Корея намери Коке непосредствено пред вратата и последният вкара лесен гол за 4:2.

Поражението оставя Кадис на 13-а позиция с актив от 24 точки.