Рома и Интер не успяха да се победят в шести пореден мач - 2:2 на "Стадио Олимпико" в дербито на 17-ия кръг в Серия "А".

Сблъсъкът между втория и третия в класирането не разочарова, но и не промени статуквото на върха в шампионата. Резултатът оставя Интер втори с 37 точки, на три зад лидера Милан, а Рома трети с 34 точки.

За последно изходът в спора между двата клуба бе различен на 26 август 2017-а, когато Интер победи с 3:1 във Вечния град.

"Нерадзурите" бяха по-добрият отбор в по-дълъг период от мача и постигнаха обрат, след като изостанаха в резултата. В последствие тръгнаха да се бранят и допуснаха изравняване. Резултатът е закономерен, тъй като тимовете допуснаха еднакви грешки в отбрана и същевременно правиха много пропуски.

Снимка: AP/БТА

Хората на Антонио Конте започнаха по-силно двубоя и направиха няколко остри атаки без успех. И точно в силния си период изненадващо допуснаха попадение. В 17-ата минута Лоренцо Пелегрини откри резултата, след като ударът му от дистанция рикошира в бранител и стана неспасяем за Самир Ханданович.

След попадението си Рома заигра по-силно и на няколко пъти притесни стража. При една от ситуациите Жордан Верету отправи опасен удар, който беше спасен, а при друга Джеко бе спрян, но се оказа и че е бил в засада.

Постепенно Интер взе инициативата и започна да прави пропуските един след друг. Първо Атуро Видал отправи слаб удар в наказателното поле, въпреки че имаше времето да се подготви за него.

Последва и удар с глава на Лаутаро Мартинес от добра позиция, който прелетя високо над вратата. В края на полувремето аржентинецът вкара, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Втората част също започна под диктовката на "нерадзурите". Първият пропуск в него бе на Марсело Брозович, а след това Мартинес по чудо не вкара сам срещу Пау Лопес.

Интер заслужи попадението си в 56-ата минута. След центиране от ъглов удар на Брозович, Милан Шкриниан се извиси над всички и прати топката във вратата с глава - 1:1.

Само седем минути по-късно "нерадзурите" вече бяха направили пълен обрат. Мартинес, Брозович и Ашраф Хакими комбинираха и последният отправи фантастичен удар, за да вкара най-красивото попадение в мача.

Чак след този гол столичани започнаха да атакуват и да показват на какво са способни в предни позиции. Един Джеко направи голям пропуск сам срещу вратаря, а още няколко опасни атаки на "вълците" бяха неутрализирани.

Все пак в 86-ата минута резултатът стана 2:2. Ханданович спаси удар на защитника Джанлука Манчини, но атаката продължи и Гнзало Вияр центрира към 24-годишния Манчини. Последва хубав удар с глава, който намери ъгъла.