Арда победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в страхотен мач в Кърджали от 4-ия кръг на българския футболен шампионат.

Хората на Николай Киров, който е бивш наставник на "канарчетата", обърнаха резултата, след като на два пъти се оказваха изоставащи и напълно заслужено стигнаха до успеха.

Ботев, който е раздиран от вътрешни проблеми, откри още след 14 секунди игра, но това не бе достатъчно. Така пловдивчани не успяват да спечелят второ поредно голово шоу след 3:3 с Берое в миналия кръг.

Арда продължава без загуба в шампионата и се изскачи до топ 3 във временното класиране. Публиката в Кърджали бе на ниво и създаде страхотна атмосфера, която помогна на отбора за значимия обрат. А той бе завършен с фамозен гол на Спас Делев пет минути преди края на редовното време.

Срещата започна ударно като Ботев вкара още в 14-ата секунда. При първото си разиграване на топката Милен Стоев я върна по ужасен начин към вратаря и тя бе открадната от Атанас Илиев, който вкара "от съблекалнята".

В следващите минути Ботев продължи да е по-активният тим и Кристиан Добрев имаше добра възможност да покачи резултата. Арда на свой ред имаше претенции за дузпа, но реферът Георги Кабаков прецени, че не са основателни.

В 29-ата минута Арда изравни при една от хубавите си атаки. Спас Делев бе изведен зад защитата и стреля силно. Янко Георгиев успя да спаси, но с лесна добавка Иван Коконов вкара от малка дистанция за 1:1. При ситуацията вратарят на Ботев се контузи и трябваше да бъде принудително заменен от Георги Аргилашки.

Въпросната контузия доведе до дълго 6-минутно продължение и нов гол на Атанас Илиев пред другата врата. Бившият играч на Монтана се разписа с глава за 2:1 в самия край на частта след центриране от левия фланг на Тодор Неделев.

В 70-ата минута Арда получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Славчо Шоколаров, който изигра топката неконцентрирано. Иван Коконов стреля от бялата точка и ударът му бе спасен от Аргилашки, но за втори път от началото на мача нападателят реализира с добавка - 2:2.

Добрата игра на кърджалии донесе пълен обрат в 85-ата минута. Спас Делев се разписа с брилянтно изпълнение след центриране от десния фланг на Деян Лозев. Атрактивният удар на Делев взриви кърджалийската публика, а радостта на бившия играч на ЦСКА бе не по-малко атрактивна - той се съблече и се заля с кофа вода.

Секунди по-късно Джонатан от гостите бе изгонен за удар без топка срещу Матеус Леони и ситуацията за "канарчетата" се влоши още повече. Арда успя да задържи аванса си и да вземе всичките точки.

Загубата оставя Ботев на девета позиция с актив от 4 точки.