Локомотив Пловдив и Левски завършиха наравно 2:2 в много интересен мач от седмия кръг на българския футболен шампионат.

Срещата бе малко по-специална за "синия" клуб, тъй като това бе повторен деюбт на наставника Станимир Стоилов начело. Неговите възпитаници показаха голяма мотивация, но тя се сблъска с класата на пловдивчани и крайният резултат бе заслужен.

Левски поведе през първата част с гол на Борислав Цонев, а втората се превърна в шоу, след като Локо изравни чрез Георги Мирчев. В последните 15 минути двата тима си размениха по още едно попадение - чрез Георги Миланов и Димитър Илиев.

Мачът бе много напрегнат и за това допринесе системата за видеоповторения, която трябваше да се намесва на няколко пъти. Със сигурност и двата отбора няма да са доволни от крайния резултат, тъй като Локомотив ще смята, че е заслужавал победата, а Левски искаше да започне с такава в дебюта на Мъри.

Този резултат оставя Локомотив на 13-ата позиция с актив от три точки, колкото има и Пиирн. Левски е девети със седем точки.

Срещата бе малко по-специална за "синия" клуб, тъй като това бе повторен дебют на наставника Станимир Стоилов начело. Неговите възпитаници показаха голяма мотивация, но тя се сблъска с класата на пловдивчани и крайният резултат бе заслужен.

Срещата започна по-добре за Локомотив и в 13-ата минута дойде най-спорният момент. "Смърфовете" поискаха дузпа за нарушение на Андриан Краев срещу Бирсент Карагерен. След разглеждане с ВАР реферите прецениха, че няма основание за наказателен удар.

В 25-ата минута дойде първият шанс пред Левски. Борислав Цонев центрира от фаул и Гьоко Зайков стреля опасно с глава, но Илко Пиргов отговори със супер намеса.

В 37-ата минута Левски поведе. Георги Миланов центрира от левия фланг и Здравко Димитров стреля с глава. Последва спасяване на Пиргов, но при добавката Борислав Цонев бе точен за 1:0. Пловдивчани имаха претенции за действията на халфа, но ВАР призна попадението.

"Смърфовете" започнаха силно и втората част, като в 47-ата минута Милош Петрович стреля опасно с глава, но Николай Михайлов спаси.

В 73-ата минута Локомотив се възползва от импулс в играта си изравни. Пас на Умарбаев по земя стигна до Бирсент Карагерен, който с известна доза късмет прехвърли Николай Михайлов и топката стигна до Георги Мирчев, който пък отклони от нулева дистанция.

Левски обаче отговори само две минути по-късно. Георги Миланов реализира за 2:1 с фантастично изпълнение с левия крак от дистанция - един от най-красивите голове от началото на сезона.

В 80-ата минута Локомотив отново възстанови равенството. Димитър Илиев получи на границата на наказателното поле и с две докосвания матира цялата защита на "сините" и Николай Михайлов - 2:2.

Локо бе много близо до пълен обрат в 87-ата минута, когато Николай Михалов направи втората си класна намеса след удар на Артун Крачун с глава.

В последната минута Локо нацели и гредата след удар от границата на наказателното поле на Петър Витанов. Късмет за "сините" в заключителните моменти.