Аталанта и Лацио изиграха страхотен двубой в четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на Италия по футбол.

Хората на Джанпиеро Гасперини триумфираха на свой терен с 3:2, след като играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко.

Двата тима си вкараха по две попадения през първата част. Головото шоу откри Берат Джимсити още в седмата минута, но Лацио направи пълен обрат с голове на Ведат Муричи в 17-ата и Франческо Ачерби в 34-ата.

Само три минути след гола на Ачерби, Аталанта възстанови равенството, като Руслан Малиновски направи 2:2.

В началото на втората част бившият играч на Лудогорец Хосе Паломино беше изгонен с директен червен картон, след като направи фаул като последен в отбраната.

Но въпреки това именно неговият отбор стигна до победен гол. Случи се в 57-ата минута, когато точен бе Алексей Миранчук. В последните минути столичани направиха два големи пропуска и разочарованието в крайна сметка бе за Симоне Индзаги.

Срещата беше повторение на финала за Купата на Италия през 2019-а, когато Лацио триумфира. Сега на полуфинал Аталанта ще се изправи срещу победителя от мача между носителя на трофея Наполи и Специя, който е в четвъртък.