Челси отново победи - 2:0 на свой терен срещу Нюкасъл, с което затвърди много силния импулс на германския треньор Томас Тухел след идването му в клуба. Той замени Франк Лампард преди точно 20 дни, като от тогава "сините" направиха 0:0 срещу Уулвърхемптън, след което наредиха вече пет последователни победи. При това - само с един допуснат гол в тези мачове.

Успехът прати Челси за първи път от 3 месеца в топ 4 с 42 точки, колкото има и петият Уест Хем.

Още по-радващо за Тухел - Тимо Вернер сякаш се събужда. Германският нападател не бе вкарвал от 14 мача, малко повече от 1000 минути и след 31 удара в тези двубои, които не спираха в мрежата, най-после се случи.

Вернер вкара в 39-ата минута за 2:0, като преди това имаше пръст и в гола на Оливие Жиру, с който Челси поведе.

За първи път от октомври на вратата застана Кепа Арисабалага, все още най-скъпият вратар в световния футбол. Той бе "замразен" от Лампард, който налагаше новото попълнение Едуар Менди.

Челси не остави никакви шансове на гостите, които отново показаха пълна немощ в атака. Нюкасъл изглежда единственият отбор във Висшата лига, който може да даде надежди на "безнадеждните" - триото в зоната на изпадащите от Фулъм (18 точки), Уест Бромич (13) и Шефийлд Юнайтед (11).

"Свраките" са над тях 25 т., но са в такава отчайваща форма, че не могат да се чувстват напълно спокойни.

В ранния двубой в понеделник Уест Хем победи Шефийлд Юнайтед с 3:0 (Деклар Райс, Иса Диоп и Райън Фредерикс) и изпревари шампиона Ливърпул с 42 точки. "Чуковете" за два часа влязоха в топ 4, откъдето ги измести Челси със своя успех по-късно вечерта.