Кристиано Роналдо продължава да чака първия си гол за Ал Насър, но за разлика от дебютния му официален мач, в който той и съотборниците му все пак победиха, сега се стигна до друго развитие. Португалецът пак изведе новия си отбор с капитанската лента, този път в полуфинал за Суперкупата на страната, само за да му се наложи да преглътне загуба с 1:3 от Ал Итихад.

Феновете на Ал Насър бяха подготвили впечатляваща хореография, посветена на новата звезда на отбора, но си тръгнаха посърнали от стадиона.

Кристиано и компания отправиха общо 17 изстрела към противниковата врата, но без особено голям успех, а единственото попадение бе дело на Андерсон Талиска, който бе голмайстор и в предишния мач на тима.

Ромариньо даде преднина на Ал Итихад след само четвърт час игра, а две минути преди почивката Абдерразак Хамдала удвои аванса на своя тим. Талиска върна надеждата за Ал Насър с попадение в 67-ата минута, но в добавеното време на мача Муханад Ал Шанкети приключи всичко за 3:1.

Във финалния мач в неделя Ал Итихад ще спори с Ал Фейха, който надви Ал Хилал с 1:0. Победното попадение бе дело на бразилския полузащитник Паулиньо.

На 3 февруари Ал Насър се изправя в шампионатен мач срещу Ал Фатех.