Рома победи Лацио с 3:0 в столичното дерби на италианската Серия “А”. Битката за Вечния град бе решена още преди почивката, а светкавичен гол с цената на рекорд, отбелязан от Тами Ейбрахам, вдъхнови “вълците” за победата.

ПЪЛЕН РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Английският нападател се разписа още в 56-ата секунда, поставяйки рекорд за най-бърз гол в историята на съперничеството между двата римски отбора. Лоренцо Пелегрини уцели напречната греда от ъглов удар, а след това Ейбрахам отбеляза за 1:0.

Рик Карсдорп центрира към английската голова машина в 22-ата минута, когато Ейбрахам отново се разписа, този път с атрактивен удар за 2:0.

Капитанът Пелегрини уби интригата в 40-ата минута, когато вкара директно от пряк свободен удар, а малко след това Хенрик Мхитарян нацели греда.

През второто полувреме Ейбрахам можеше да запише хеттрик, но пропусна сам срещу вратаря Томас Стракоша.

С днешната победа Рома изпревари съгражданите си в класирането и вече е пети с 51 точки, докато лациалите са шести с 49.