Преди седмциа Черно море се спаси от поражение в последните секунди на стадион "Славия", а пък днес направи страхотен старт, с който си осигури разгромна победа.

"Моряците" спечелиха с 4:0 гостуването си на Етър на стадион "Ивайло".

В последните години Етър се превърна в кошмарен съперник за варненци, които успяха да победят "болярите" само веднъж в 8 мача, но пък днес го сториха по категоричен начин.

Само девет минути бяха нужни на гостите от Варна, за да водят с два гола, което до голяма степен реши мача още в самото му начало.

Герой бе Матиа Курьор, който успя да се разпише на два пъти от корнер.

В първия случай той се разписа с глава след центрирането на Илиан Илиев младши, а малко след това с крак вкара свалената от Даниел Димов топка.

Минута по-късно Етър пропусна чудесен шанс да се върне в мача, но Огнянов се отчете със сериозен пропуск.

През почти цялата част от двубоя Черно море доминираше, а Курьор дори успя да стигне и до първия хеттрик в кариерата си.

В 75-ата минута, когато Етър с всички сили натисна в опит да се върне в мача, "моряците" нанесоха решителния си удар.

Курьор и Иса комбинираха на няколко пъти, като останал на празна врата, националът на Мартиника оформи своя хеттрик.

До края гол вкара и младият Денислав Англелов, с което оформи крайното 4:0, а победата на варненци можеше да е и по-сериозна.

Това означаваше кошмарен старт на сезона за Етър, който за два кръга записа поражения с 0:3 и 0:4, а на този етап отборът изглежда доста по-зле подготвен от своите противници в лигата.

Черно море пък традиционно играе приятен футбол при Илиан Илиев, като за тима идват сериозните тестове срещу Лудогорец и Локомотив (Пловдив).