Байерн слезе на земята дни след спечелването на Световното клубно първенство в Катар и затъна в снега срещу отбор от дъното в Бундеслигата.

Арминия (Билефелд) стигна до 3:3 насред Мюнхен, като може да съжалява за изпусната победа, след като водеше с 2:0 и 3:1 в дома на абсолютния хегемон в европейския и световен футбол за последните 18 месеца.

Гостите поведоха с голове на Мичел Влап и Амос Пайпер в първо полувреме, което се игра върху много тежък терен с няколко сантиметра сняг върху него и под непрекъснат снеговалеж.

Роберт Левандовски вкара за 1:2 три минути след почивката, а през второто полувреме игрището бе отлично почистено, снегът също спря. Байерн тръгна на щурм, но получи трети гол веднага - Кристиан Гебауер отбеляза и върна преднината от два гола за аутсайдера.

Корентен Толисо и Алфонсо Дейвис не позволиха баварците да загубят, но в края се стигна и до спорен момент. Арминия вкара за 3:4, като бе отсъдена засада, въпреки че повторенията показаха, че последният пас към нападателя на гостите от Никлас Зюле, който е играч на домакините.

Арминия имаше само една победа като гост за сезона - над абсолютната дънна риба Шалке. Тимът е трети отдолу нагоре в класирането с едва 18 точки от 20 кръга и успех на "Алианц Арена" щеше да е сензация.

Последната победа на Билефелд над Байерн като гост е от 1979 г.

Мюнхен остава лидер в Бундеслигата с 49 точки, пет повече от втория РБ Лайпциг. Третото място делят Айнтрахт и Волфсбург с по 39 т.