Световният шампион Франция тръгна с фалстарт по пътя към Мондиал 2022 в Катар. “Петлите” успяха да стигнат само до точка в първата си квалификационна среща - домакинство на Украйна пред празните трибуни на “Стад дьо Франс” в Париж. И двата гола бяха отбелязани от френски футоблисти, но срещата от група D завърши 1:1.

Антоан Гризман вдъхна увереност на французите с феноменален гол в 19-ата минута. Нападателят на Барселона пое топката на ъгъла на наказателното поле и с невероятен изстрел я прати в далечния ъгъл нa украинската врата за 1:0.

Автогол на Преснел Кимпембе 12 минути след началото на второто полувреме обаче донесе точка на украинците.

Домакините доминираха изцяло, като отправиха цели 18 изстрела към противниковата врата и владееха топката много повече от съперника, но това не им стигна за нещо повече от равенство. Извън попадението на Гризман, само два други удара попаднаха в рамките на вратата.