Саутхемптън прекъсна серията на Арсенал от осем поредни победи във всички турнири, след като сблъсъкът от 13 кръг на Висшата лига на "Сейнт Мери" завърши при резултат 1:1.

След този резултат разликата на върха между "артилеристите" и Манчестър Сити е само две точки. Това бе и първо равенство за лондончани от началото на сезона във всички турнири.

Точен за "топчиите" бе Гранит Джака, но попадение на Стюарт Армстронг донесе точката на "светците", които са на 15-о място във временното класиране с 12 точки, докато Арсенал е на върха в таблицата с 28 точки в актива си.

На "Сейнт Мерис Стейдиъм" гостите започнаха по-силно и в 11-ата минута Бен Уайт центрира добре в наказателното поле, където Гранит Джака изпревари защитата на Саутхемптън и прати топката в мрежата за 1:0.

Двадесет минути след началото на втората част феновете на "светците" ликуваха, след като Мохамед Елиунуси асистира на Стюарт Армстронг, който запази хладнокръвие в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на Арън Рамсдейл.

В друг мач от деня Астън Вила разби Брентфорд с 4:0. Това бе първи двубой за домакините след уволнението на Стивън Джерард и те бяха водени от временния наставник Аарън Данкс. Бирмингамци излязоха преобразени и напълно надиграха лондонския си съперник, а по този начин спечелиха едва третата си победа от началото на кампанията.

Леон Бейли успя да открие резултата още във 2-ата минута, а впоследствие Дани Ингс (7, 14) и Оли Уоткинс добавиха още три гола.