Тежката криза в националния отбор на Германия не само не отшумява, а дори се задълбочава. И по всичко изглежда, че се задава треньорска рокада.

Това стана факт след тежката загуба с 1:4 от Япония в контролна среща, която бе част от подготовката на тима за Европейското първенство през следващото лято, на което страната е домакин.

Двубоят се проведе във Волфсбург, а домакините на моменти изглеждаха комично в защита срещу своя съперник, като само множеството спасявания на вратаря Тер Стеген им помогнаха да отърват още по-голям разгром.

В 12-ата минута Юня Ито откри резултата, а седем по-късно Лирой Сане изравни. В 22-ата минута Аясе Уеда отново изведе "самураите" напред в резултата. В 90-ата минута Такума Асано вкара трето попадение за своя отбор, а крайния резултат оформи Ао Танака.

Това беше пети пореден мач за Германия без победа (загуби от Белгия, Полша и Колумбия и хикс с Украйна) и в страната вече са убедени, че е много вероятно да се стигне до треньорска смяна на Ханзи Флик. Защото е очевидно, че Бундестимът сериозно буксува и няма как да се надява на сериозно представяне в домашното европейско първенство с тази си игра.