След осем поредни победи в Серия "А", Интер допусна изненадващо поражение с 1:2 при гостуването си на Сампдория в междинния 16-и кръг.

"Нерадзурите" отправиха 11 точни удара, но това им стигна само за едно почетно попадение срещу отбор, който побеждаваха в последните седем издания на това съперничество.

Интер си вложи ситуацията още в десетата минута, когато изпусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Торсби. От бялата точка Алексис Санчев видя как ударът му е спасен.

Куриозното бе, че резултатът за Самп откри играч на Интер - Антонио Кандрева. Играещият под наем на "Луиджи Ферарис" полузащитник на свой ред отбеляза от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Николо Барела в 20-ата минута.

В 38-ата минута резултатът стана 2:0. Дамсгаард проби през центъра и намери Кейта Балде, който от близка дистанция реализира.

През втората част Интер бе много опасен, но стигна само до едно попадение. Точен бе Стефан де Врай в 65-ата минута след центриране от ъглов удар.

Загубата оставя "нерадзурите" са актив от 36 точки на втората позиция. Милан може да дръпне с четири на върха, ако тази вечер спечели дербито с Ювентус.