Борнемут нанесе тежък удар по Манчестър Юнайтед, който отчаяно опитва да вкара в релси сезона си - 1:0 под дъжда и вятъра на стадиона край Южния бряг на Великобритания.

Домакините вкараха в последните секунди на първото полувреме, като индивидуална класа на Джошуа Кинг направи разликата.

Норвежецът, който е юноша точно на "червените дяволи", получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и не сбърка с удара.

Погледите на Хари Магуайър и Аарън Уан Бисака не бяха достатъчни да го спрат - Юнайтед определено не се прояви добре в защита при попадението.

След почивката гостите така и не успяха да натиснат, а най-чистото положение бе пред резервата Мейсън Гринууд, който уцели греда в края. Давид де Хеа спаси удар на Хари Уилсън, който влизаше в ъгъла, за да остави Юнайтед в мача.

Загубата на отбора на Оле Солскяр сложи край на победна серия от три поредни мача. И остави тима на осмо място с 13 точки от първите 11 кръга.

Борнемут минава пред гранда и е вече шести в класирането.