Нюкасъл продължава да лети високо във Висшата лиг на Англия. Днес "свраките" взеха напълно заслужена победа с 2:0 срещу Манчестър Юнайтед, а благодарение на тези три точки изместиха "червените дяволи" от Топ 3 в класирането на шампионата.

Домакините доминираха през целия мач, надигравайки изцяло съперника, като гостите могат да бъдат благодарни на вратаря си Давид де Хеа, който ги спаси от няколко сигурни гола.

Испанецът направи блестящо спасяване в 16-ата минута, когато Александър Исак стреля с глава, а след това Де Хеа бе паднал на земята, но успя да отрази и последвалия изстрел на Джо Уилок.

Уилок все пак реализира - това стана факт в 65-ата минута, когато материализира асистенция на Алан Сен-Максимен за 1:0.

Две минути преди края на редовното време домакините удвоиха. Киърън Трипиър центрира от фаул, а Калъм Уилсън бе точен с глава за 2:0. По-рано през второто полуврене Фабиан Шер пък нацели греда.

Нюкасъл вече има 50 точки, с колкото е и Юнайтед, но "свраките" вече са трети, докато Манчестър остава четвърти.