Нюкасъл взе важна победа с 2:0 над Бърнли на "Сейнт Джемсис Парк" в среща от 28-ия кръг на Висшата лига и задмина съперника си в класирането.

Победата е втора поредна за "свраките" и те вече по-спокойно гледат отдалеч зоната на изпадащите, отдалечавайки се на седем точки.

Всичко започна след фантастичен гол от дистанция на Фабиан Шар в 24-та минута, който изстреля топката със свръхзвукова скорост.

Крайното 2:0 бе оформено още преди почивката от 21-годишният Шон Лонгстаф, който вкара първото си попадение във Висшата лига.

В друга среща от кръга Евертън победи категорично с 3:0 Кардиф като гост и позабрави за кризата, в която бе изпаднал. Това бе първи мач за "карамелите" от 9 февруари и почивката даде нужното време на Марко Силва да направи необходимите корекции.

Гилфи Сигурдсон наниза първите два гола за тима. Първият в 41-та минута след много добра асистенция на Шеймъс Коулман, а вторият в 66-та минута след пробив на резервата Бернард. Крайното 3:0 оформи Доминик Калвърт-Люин след страхотна игра и пас на Идриса Гей.

След 15 мача без победа във всички турнири Хъдърсфийлд счупи каръка с гол в края. "Териерите" удариха намиращия се в добра форма Уулвърхямптън вкъщи с попадение на Стив Мюние в продължението на срещата.

Междувременно Лестър без постоянен треньор и пред погледа на бъдещия си наставник Брендън Роджърс победи с 2:1 Брайтън. На "Кинг Пауър Стейдиъм" Демарай Грей и Джейми Варди дадоха солиден аванс на победителите, а Дейви Пропър върна едно попадение.